Rychlost doručení: 🟢Balíkovna 1-2 dny 🟢DPD 1-2 dny. V případě přetížení výdejního místa dopravci zásilku přesměrují. Nyní garantujeme dodání do Vánoc🎄

Jak se zbavit zápachu moči

V tomto článku se dozvíte, jak odstranit pach kočičí moči z různých povrchů a jak do budoucna předcházet tomu, aby kočka či kocour počůrali vaši postel, sedačku, zkrátka aby potřebu vykonávali do kočičího záchůdku.

Pokud už jste vyzkoušeli všechno možné a stále jste se pachu nezbavili, pak pro vás máme konečné řešení.

Jak odstranit zápach

Na skvrny se doporučuje octová voda nebo speciální čistič na skvrny.

Poté gauč či matraci prostříkejte Likvidátorem pachu, do vlhka. Ano, takto jednoduché to je. Tento přípravek se nám osvědčil ze všech nejvíce, a proto za něj dáváme ruku do ohně. Není nijak dráždivý, je vyroben z esenciálních olejů a k tomu krásně voní, ale vůně po chvíli vyprchá a zůstává čistý vzduch bez zápachu moči. Funguje na nejrůznější typy povrchů.

Pokud potřebujete zbavit zápachu věci, které se dají vyprat (jako polštáře, oblečení, povlečení), pak doporučujeme tento postup: Zvolte na pračce ten nejdelší program určený pro hodně zašpiněné prádlo a do oddělení pro aviváž nalijte výše zmíněný Likvidátor pachu. Jednoduché a efektivní!

Článek odstranění pachu

obrázek: canva.com

Jak předcházet "nehodám" a značkování

Kočky počůrávají postel z několika důvodů:

  1. Koťata, pokud nejsou před odstavem a odchodem do nového domova řádně naučena na záchůdek, mohou občas volit kromě kočičího WC také materiály jako jsou matrace, peřiny nebo i vlastní pelíšek. Je potřeba zmenšit teritorum a umístit více záchůdků (případně zkusit jemnější stelivo) do míst, kde se koťátko hodně pohybuje. Po vykonání potřeby do kočičího záchůdku kočičku pochvalte. Rozhodně netrestejte v případě nehody. Kočička to nepochopí a zbytečně byste narušovali váš vztah. Chce to trpělivost. V případě, že o koťátku neprve uvažujete, ujistěte se, že je naučené na kočičí WC a nikdy nedělá loužičku jinde.
  2. Kocour si značkuje teritorium. Je potřeba okamžitá kastrace. Čím dříve se kastrace provede, tím větší je pravděpodobnost, že si kocourek toto chování neosvojí do konce života. Moč nekastrovaného kocoura je cítit mnohem více, proto můžete cítit nekastrovaného kocourka, i když neznačkuje, ale chodí jen do svého záchůdku.
  3. Kočku něco trápí. Kočičky neumějí mluvit a sdělují nám, že jsou nespokojené právě močením mimo záchůdek. Mohou takto zanechávat i bobečky. Je to signál, že se máme kočičce více věnovat (některé kočičky jsou neprůbojné a nebudou se vám vyloženě vnucovat), může to být i indicie, že doma došlo ke změně. Kočičky se hůře adapatují na změny, je vhodné jim je zpříjemnit uklidňujícím obojkem nebo kočičími feromony, případně se přizpůsobit. Kočička potřebuje mít možnost pozorovat venkovní ruch, schovat se do bezpečného místa, mít svůj klid, ...
  4. Nevhodné stelivo. Vyzkoušejte jiný druh steliva, kočička může preferovat spíše jemnější druhy.
  5. Onemocnění močových cest. U kočiček je velmi častý zánět močových cest, který je často způsoben stresem. V případě, že kočička pociťuje při močení bolest, může příště místo záchůdku vyhledávat jiná místa ve snaze najít prostor, kde ji to bolet nebude. Více k problematice močových obtíží najdete tady.

 

Do chvíle, než najdete příčinu čůrání mimo záchůdek, doporučujeme používat pleny pro štěňátka. Můžete přes ně dát prostěradlo, deku či potah a předejít tak znečištění matrace.


Autorka článku: Bc. Ellen Černochová

Kopírování článků ani jejich částí bez uvedení zdroje není dovoleno. Za sdílení jsme rádi!