Granule pro kočky s prevencí ledvinových nemocí

Ledviny a močové cesty patří mezi oblíbená témata, pokud jde o výběr granulí pro kočky. Ledviny zatěžuje velké množství bílkovin, jejichž procento bývá vylepšováno rostlinnou složkou, aby granule dělaly dojem, že obsahují velké množství masa. Proto preferujeme výběr krmiva s uvedeným poměrem živočišného podílu na celkové deklaraci bílkovin.

K nadměrnému vylučování vápníku podílejícího se na tvorbě kalcium-oxalátových kamenů dochází z důvodu nadváhy, vyplatí se tedy hlídat hmotnost kočičky a případně volit granule s nižším obsahem tuku (obvyklé procento je 20 %, nižší hodnota je 16 %, 12 % znamená dietní krmivo). Na snížení nadváhy také výborně funguje podíl vlákniny 3,5 % a více.

Velkou výhodou je obsah minerálů ve formě chelátů, které mají výbornou vstřebatelnost. To znamená, že neodcházejí ve velkém do ledvin, kde by se mohly podílet na vzniku kamenů.

Pokud již kočička trpí na ledvinové potíže (diagnostikuje veterinář), je třeba se zaměřit na krmiva s všeobecně nízkým podílem bílkovin, minerálů a přidávat do krmiva Ipakitine nebo jiné přípravky pro podporu ledvin.

Jako součást prevence je vhodné vynechat mléko a mléčné produkty či produkty se zvýšeným podílem přidaného vápníku. Doporučujeme zajistit dostatečný přísun tekutin (zařídí fontána pro kočky nebo denní příděl mokrého krmiva).

Příčin ledvinových zánětů je více. Spouštěčem může být prodělaná infekce nebo i vrozené problémy. Pokud chceme být zodpovědní, 1) provádějme pravidelné kontroly. Pro domácí použití jsou výborné diagnostické "pH papírky". Pokud se hodnota pH dostane pod 6, je vhodné zajít na testy k veterináři. 2) volme kvalitní krmivo - výběr vhodných krmiv naleznete níže.

 
119
551511195515
Značky
 
Aktivita/věk
Hypoalergenní příloha
Maso převážně
Prevence - klouby (velké, starší kočky)
Prevence - močové cesty
Speciální přání - extra podpora trávení
Speciální přání - konzervace
Speciální přání - kvalita masa
Speciální přání - minerály
Speciální přání - monoprotein
Speciální přání - proti zánětům
Zdravotní obtíže - alergie
Zdravotní obtíže - močové cesty
Zdravotní obtíže - nadváha

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem