5 druhů kvalitních granulí pro kočky, které bojují s nadváhou

Koček, které mají větší bříško, než je vhodné, je poměrně hodně. A náš eshop také nabízí nepřeberné množství granulí pro kočičky s tímto problémem. Vybrat vhodné a zároveň kvalitní krmivo, které kočičce pomůže, není tak těžké. Inspirovat se můžete níže.

Pokud má kočka nadváhu, vybíráme krmivo s nízkým obsahem tuku nebo s vyšším obsahem vlákniny. To vše by ale nemělo být na úkor vysokého obsahu masa. Pro rychlejší výběr jsme pro vás připravili krmiva, se kterými máme výborné zkušenosti. Pojďme se podívat, co jsou zač.

Tip č. 1: Applaws ryba

Naprosto úžasné krmivo se skutečně vysokým obsahem vlákniny. Ta pomáhá čistit střeva od nánosů špatně trávené potravy. Kočkám chutná, neobsahuje obiloviny ani sůl. Plusem jsou také probiotika, která také velmi pomáhají v trávení. To vše spolu s nižším obsahem tuku činí toto krmivo ideálním pro boj s nadváhou koček. Tohoto favorita musíte mít, u nás ve Světě kočiček vede.

Tip. č. 2: Arden Grange Light

Jak už název napovídá, toto krmivo je přímo určeno pro kočky s nadváhou. Má velice nízký obsah tuku a je bez obilovin, což se o krmivech s příznakem "Light" velice často říct nedá. Rozhodně vyzkoušejte.

Tip. č. 3: Leonardo Light

Další krmivo s vyšším obsahem vlákniny a také nižším obsahem tuku. L-karnitin pomůže se spalováním tuků. Navíc obsahuje také lecitin, který se velmi hodí namáhanému srdíčku. A chutná. Vybrali jste tohoto kandidáta? Koupit ho můžete tady.

Tip. č. 4: N&D Pumpkin Neutered

Zajímavé chutné granulky s křepelkou potěší zvýšeným obsahem vlákniny a nižším obsahem tuku. S trávením navíc pomáhají i probiotika. Pyšní se také kloubní podporou a obvyklá plnidla zde byla nahrazena zdravou dýní, která má nízký glykemický index, proto je krmivo vhodné i pro kočky s cukrovkou a na podporu funkce srdce. Pokud s krmivem N&D ještě nemáte zkušenost, tak volte raději menší balíček na zkoušku a sledujte trávení.

Tip. č. 5: N&D Quinoa Weight Management

Tyto granulky mají místo obilovin hrášek a quinou. Mají velmi nízký obsah tuku a extrémně vysoký obsah vlákniny, která bude fungovat jako úžasná čistička zanešených střev. Tuto recepturu doporučujeme i pro obézní kočičky. Velkou výhodou je, že tato přísná dieta také chutná.

Přečtěte si také náš článek o nadváze.

Autorka článku: Bc. Ellen Černochová